5.6.2013

Recenze: Rezonanční nahrávky NEURO RESTART

Od Radek Karban

Po několika měsících testování přináším recenzi tzv. rezonančních nahrávek NEURO RESTART, za kterými stojí transformační lídr Jiří Vokáč Čmolík a britský výzkumný inženýr Peter Chappell. O co jde? Jednoduše o technologii, která má utlumit aktivitu v tzv. plazím mozku a vyčistit nežádoucí „špatné“ programy v myšlení skrze tzv. epigenetický kód. Zajímá vás, co jsem zjistil? Podvod nebo revoluční technologie 3. tisíciletí? O tom je tento článek.

Vzal jsem si na pomoc můj neuro-headset se 14-ti senzory, se kterým vidím mozkovou aktivitu díky EEG měření. A abyste sami viděli, co mozek při jejich poslouchání dělá, natočil jsem to na video. Jdeme na to!

Neuro-headset

Začneme hezky od začátku…

Druhý týden v únoru 2013 jsem si objednal sadu 5ti rezonančních nahrávek.

Skládá se z:

 1. Rezonanční nahrávka  VIZE
 2. Rezonanční nahrávka  LÉČITEL
 3. Rezonanční nahrávka  UČITEL
 4. Rezonanční nahrávka  BOJOVNÍK
 5. Rezonanční nahrávka  SYNERGIE

Sada rezonančních nahrávek

Vše jsou MP3 nahrávky, každá je odlišná. Jelikož jsme si je objednávali s kolegou, samozřejmě jsem porovnal, zdali tvrzení, že je každá dělána na míru, je pravdivé. A ano, jsou opravdu unikátní.

Pokud vás zajímá, jak vypadají v hudebním editoru, podívejte se na tento obrázek – jsou v nich odlišné části pro stereo (levý a pravý zvukový kanál):

Audio rozbor rezonanční nahrávky štěstí

Co o rezonančních nahrávkách píší na webu?

Cituji:

„První hlavní oblast působení nahrávky je v tzv. plazím mozku, kde jsou zakotveny 3 instinkty pro přežití Flight (útěk), Fight (agrese), Freeze (ustrnutí). Přehnaná aktivita v plazím mozku limituje naše možnosti, vše bereme jako útok (agresivní, podezíravé jednání), ohrožení (utíkáme z nezvládnutých situací, nekomunikujeme) či ustrneme v nevyhovujícím stavu ze strachu ze změny. A právě tyto zvířecí instinkty nám v určité formě brání rozvinout náš lidský potenciál. Osobní rezonanční nahrávky dokážou utlumit nežádoucí aktivitu plazího mozku a tím otevřít dveře pro plné rozvinutí vlastního potenciálu.

 Druhým hlavním účinkem nahrávek je vymazání traumat, které v mozku cyklí životní schémata, která máme zapsána v epigenetickém kódu. Můžeme to nazvat jako „čištění“ epigenetického kódu, který je vychýlen (a tím vychyluje i náš život) z rovnováhy. Může se jednat o traumata z dětství či o epigeneticky předanou zkušenost z minulých generací, jako jsou například války a epidemie. Vyčištěním epigenetického kódu dochází k odstranění omezujících vzorců a bloků, které máme v mozku nevědomě naprogramované.

Tak to by bylo k nim samotným.

A jdeme na testy!

Aby bylo co porovnávat, nahrál jsem jak to vypadá, když mám zavřené oči a snažím se na nic nemyslet. Zkrátka nechat mysl volně plynout. Být a držet se ve stavu relaxace. Musím upozornit, že mám zkušenosti s hypnózou, Sylvovou metodou a autogenními tréninky. Stejně tak i s psychowalkamny. Proto nejsem „běžný vzorek“. Většina lidí se pohybuje v BETĚ – bdělý „pracovní“ stav.


A takto vypadá, když „koukám do blba“…mozková centra jsou takřka úplně utlumena (mozek nikdy nespí, proto toho stavu kdy vůbec nepracuje nejde dosáhnout):

Koukám do blba

a takto to vypadá, když pracuji naplno – převládají BETA vlny:

Beta vlny - mozek

Rezonanční nahrávka „štěstí“

Je ke stažení zdarma zde >>>

A tohle video nahoře s křivkami je nejzajímavější. Proč? Protože ukazuje stavy vysoké MEDITACE a utlumení plazího mozku. Nejprve na začátku vidíte, jak se postupně člověk dostává v meditaci nahoru a nahoru a pak se drží, a zároveň utlumuje aktivitu – je tzv. Calm = klidný. A tady říkám WOW! Odpovídá to popisu smyslu nahrávek. Děje se to. Bravo!

Rezonanční nahrávka „bojovník“

Jedna z placených nahrávek, které lze koupit společně s tréninkem Neurorestart s 21% slevou zde >>>
Případně pokud už jste v Neurorestartu, lze koupit bez slevy standardně zde >>>

U této poslední rovněž můžete vidět, jak jste ve stavu vysoké meditace a zároveň se střídají stavy pozornosti/zájmu a nadšení/klidu. Ostatně od nahrávky s názvem bojovník bych neočekával, že budu v takovém klidu jako u Štěstí. Takže to evidentně odpovídá 🙂

Závěr zkoumání rezonančních nahrávek

Rezonanční nahrávky něco skutečně dělají. Mozek pracuje, mozková centra jsou různě aktivní a střídají se alfa-theta-delta stavy. Taková harmonie a bouře v jednom. Zároveň na křivkách je znatelná úroveň meditace – na kterou se dostáváte ihned po jejich spuštění a k tomu se celkově mysl uklidňuje – potlačuje plazí mozek, mohu-li to tak nazvat. Neumím říci, co se v mozku odehrává. To myslím neví ani jejich tvůrce. Důležité je, že TO NĚCO DĚLÁ.

Mé zkušenosti s nahrávkami NEURO RESTART

Od doby, co jsem si je pořídil, mám za sebou již 4-tou. Nyní když píši tuto recenzi jsem v 21 denní fázi, kdy to má mozek vše vstřebat. A pak mě čeká 5-tá, poslední nahrávka s názvem synergie, která má „propojit“ předchozí a vše ukotvit. Upřímně musím říci, že jsem na začátku čekal víc. Že se každým dnem začnou dít velké věci. Vtip je ale v tom, že velké věci tvoří malé dílčí celky, jak jsem zjistil. Takže fakta:

 • Nebyl jsem od té doby nemocný.Rezonanční nahrávky NEURO RESTART - Radek Karban
 • Pracoval jsem 18 hodin denně 3 týdny v kuse. Cítím se fain. Soustředěnost plná.
 • Dostal jsem množství nápadů, mezi kterými je např. tento web.
 • Jsem subjektivně celkově klidnější a nepadám tolik do „děje“.
 • Mám za 4 měsíce o 45% vyšší příjem.
 • Články se mi píší snadněji. Více nápadů v kratším čase.

Udělejte si z toho obrázek sami. Určitě je toho více, já si to však neuvědomuji. To by muselo posoudit mé nejbližší okolí. Nechci tu uvádět záměrně jak je to super a jděte do toho. Co říci musím je prostě fakt, že změny v myšlení se staly. Neřeknu vám, co přesně za tím je. Beru to jako fakt. Může to být zaměření pozornosti. Může to být víra. Mohou to být nahrávky. Každopádně nemáte co ztratit, osobnost vám to nevymaže a pracovní výkon určitě nezhorší, ba naopak.

Co je evidentní je, že při jejich poslouchání jste v alfě, což je příjemné zejména pro ty co neumějí autogenní trénink/auto-hypnózu či jiný druh meditace, a druhá věc je, že vás to ke konci hází na theta a delta vlny. A ty jak jsou známy léčí. Například jsem někde viděl výzkum, že pokud budete 2 hodiny denně v deltě, nemusíte spát. Zkrátka ve spánku několikrát za noc padáte na 20 minutové intervaly do delta vln. Tělo regeneruje. Mysl regeneruje.

Malou poznámkou na závěr dodám, že poslouchat nahrávky denně je fain už jenom z toho důvodu, že si na to člověk musí udělat čas, zavře si v klidu oči a relaxuje. A je fain nechat mysl volně plynout a každý den (v těch 9 denních cyklech) se zrelaxovat při jejich poslechu. Více o nich třeba někdy příště, až uplyne delší doba. Pokud je chcete, pořiďte si je nyní s 21% slevou s tréninkem na akci zde. A nebo bez něj a bez slevy zde. Je to jenom na vás, jestli využijete případnou zkratku „a poletíte letadlem do Indie, nebo půjdete pěšky“, jak pronesl Jiří Vokáč Čmolík v mém rozhovoru zde. Já jsem si je zvolil a řekl bych, že to nebyly vyhozené peníze. Stálo mi to za to.